Створення групи

Ви прийняли рішення про створення групи самодопомоги. Ваші наступні кроки:

1) Чітко визначити тематичну спрямованість групи самодопомоги – яку саме проблему хочете вирішити.
2) Визначити перелік цілей, яких ви як аніматор хочете досягти.
3) Знайти зацікавлених людей з аналогічними проблемами.
4) Правильно визначити місце і час проведення зустрічі.

Увага!
Люди неохоче приходять за вказаною вами адресою. Спочатку розпочніть групу там, де найбільше проводять час потенційні учасники. Потім ви зможете організувати зустріч там, де ви вважатимете за краще.
Перевірте, чи не співпадає час зустрічі з ефіром популярного телевізійного серіалу, поверненням дітей зі школи чи цікавим місцевим заходом.

Що варто врахувати?

  • При пошуку учасників групи важливо, щоб відбулася ідентифікація(!) учасників із тією проблемою, яку прагнете вирішити, та людиною, котра має/мала подібну проблему («я не один», «є такі, як я»).
  • Починати краще з більшою кількістю учасників, ніж з малою групою. Як правило, на етапі становлення групи частина учасників може відсіятися. Для першої зустрічі мають бути присутніми не менше 7-10 осіб (але тут варто враховувати специфіку теми групи – інколи можна починати і з меншою кількістю учасників).
  • Група не має бути занадто великою – більшість боїться висловлювати свої погляди на публіці, тому вони займають позицію «очікування» або діють за принципом «бути як усі» — у такому разі проблеми не будуть вирішуватися.
  • Не намагайтеся врятувати тих, хто цього не хоче!

Як знайти учасників?

  • У «вузьких місцях» (залежно від проблеми).
  • Особисто зацікавити розповідями «натхненних історій» («я зміг змінити своє життя, і ти зможеш…»). За кілька днів перед зустріччю варто зателефонувати і ще раз нагадати про зустріч тим, хто попередньо зацікавився.
  • З допомогою власного інтернет-сайту ГСД та поширення інформації через пресу, радіо, телебачення.
  • Через створення гарячої телефонної лінії та її анонсування у ЗМІ.

Увага! Пошук людей за допомогою рекламних оголошень та листівок є малоефективним, оскільки не відбувається ідентифікація.